РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 25/07 Наука, яка веде до Бога
- 23/07 Василь Когут, «Католицько-ісламський діалог на основі документу ІІ Ватиканського собору "Nostra Aetate "» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – о. ліц. Володимир Тухлян)
- 22/07 Чи можна довіряти теоріям еволюції?
- 18/07 Священниче покликання у світлі шляху біблійного Мойсея
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
Пасха у Запоріжжі |
![]() |
![]() |
![]() |
Субота, 29 квітня 2023 12:00 | |||
"Прибувши у Запоріжжя в Страсний Четвер по обіді, нас ласкаво зустрів о. Святослав, котрий у зв’язку із повномасштабним вторгненням агресора у нашу країну був змушений виїхати з м. Донецьк, де до цього звершував своє священниче служіння. Владика Степан (Меньок), екзарх Донецький, подбав для нас помешкання, в якому ми проживали разом з отцем-дияконом Ігорем Бойком", - описують брати умови поїздки. Ввечері, спільно з сестрами монахинями Чину Святого Василія Великого, вони молились Утреню Страстей. Зранку в Страсну П’ятницю Владика Степан очолив богослужіння Царських Часів та Вечірню з виставленням Плащаниці. Опісля молилися Єрусалимську Утреню. Після богослужіння в домашній атмосфері семінаристи допомагали диякону Ігореві у приготуванні вечері. "Надзвичайно цікавим було спілкування з сестрами монахинями та мирянами", - згадують брати. У Страсну Суботу, зранку помолилися Вечірню з Літургією Василія Великого, після якої вони разом із сестрами допомагали прикрашати святиню до світлого дня Воскресіння Христового. У неділю Пасхи на Великодній Літургії, яку очолював вл. Степан, брат Петро допомагав у архиєрейській прислузі, а брат Андрій разом із сестрами і хором співали Літургію. По завершені вл. Степан освятив великодні кошики та благословив вірних. Варто зазначити, що попри війну в країні, численні вірні, незважаючи на щоденні обстріли міста Запоріжжя, були присутні на пасхальних богослужіннях. Вечірню у сам день Пасхи молились на парафії св. Петра і Павла, монастирі сестер ЧСВВ. Згодом до сестер завітав у гості вл. Максим із семінаристами Київської трьохсвятительської семінарії. "Наступного дня ми відвідали парафію «Матері Божої Неустанної Помочі», де послужили як архиєрейська прислуга. Після закінчення Літургії разом із владикою Степаном і парафіянами дивились інтерв’ю актора Джеймса Кевізела (який виконував роль Ісуса Христа у фільмі «Страсті Христові»). По обіді попрощавшись з усіма, з Божою допомогою, відправилися до дому", - описують брати завершення своїх місій. Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|