РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 25/09 Вечірня з Литією напередодні свята євангелиста Йоана
- 25/09 Представники семінарійної спільноти виступили на студентській конференції
- 21/09 Семінаристи ДДС побували в педуніверситеті
- 20/09 Шестикурсники ДДС відвідали "Назарет" і "Нашу хату"
- 16/09 Розпочалося навчання у Малій семінарії та на Підготовчих курсах
Найпопулярніше
- Тату і пірсинг
- Максим Качала, «Боротьба з пристрастями обжерливості та розпусти в аскетичних творах Єваргія Понтійського (345-399 рр.)» (науковий керівник – о. д-р Олег Чупа, рецензент – о.ліц. Володимир Тухлян)
- Андрій Дзюрман, «Гідність людського життя від зачаття у світі книги Стефана Шварца "Моральна проблематика аборту"» (науковий керівник - о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Михайло Бонк, «Діяльність оо. Салезіян Візантійського обряду в Україні та на поселеннях» (науковий керівник – ліц. Ігор Бриндак, рецензент – о.ліц. Юрій Хамуляк)
- Святе Письмо — місце зустрічі світових культур
Цікава книга про Дрогобицьку духовну семінарію нарешті стала доступною для читача |
![]() |
![]() |
![]() |
Вівторок, 16 травня 2023 09:53 | |||
У своєму Вступному слові владика Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, зокрема пише: «Поручаю тобі цю книгу про історію та особливості підготовки священства у Єпархіальній семінарії у м. Дрогобичі. Ця книга важлива тим, що є не лише інформативною, але й дає нагоду поглибити свідомість власної відповідальності за виховання священників Христової Церкви – майбутнього нашої УГКЦ і народу. Ця відповідальність лягає не лише на тих, хто викладає чи працює в семінарійних стінах, але й на всіх, хто духовною і матеріальною підтримкою причиняється до цієї важливої справи» (с.3). У цій черговій семінарійній публікації представлено зародження та основні етапи історії Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ на тлі подій ширшої церковної історії. Зокрема, в її історичній частині розповідається про джерела цього церковного навчального закладу, починаючи від XVIІI ст., коли зароджувалася Духовна семінарія Перемиської єпархії; представлено самбірський етап її функціонування, а також детально розглянуто три етапи її розвитку у Дрогобичі. Упорядник о. д-р Роман Андрійовський так пояснює ціль цієї публікації: «Сподіваємось, що наша книга допоможе читачеві мисленно зануритись у внутрішньосемінарійне життя, відчути атмосферу, в якій виховуються майбутні священнослужителі. У когось (колишніх семінаристів) це розбудить спогади, а хтось, можливо, захоче сам ступити на шлях приготування до священства. У будь-якому разі хотілося б, аби кожен після ознайомлення з інформацією, яка тут міститься, усвідомив важливість такої церковної інституції, як духовна семінарія, і у посильний спосіб підтримував її діяльність» (с. 187). Книга «Духовна семінарія у Дрогобичі. Історичні обставини та особливості підготовки духовенства УГКЦ в кін. ХХ – на поч. ХХІ ст.» вийшла у світ у 30-ту річницю заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархіії УГКЦ. І це дуже промислительно, адже Єпархіальна семінарія у Дрогобичі є одним із найяскравіших «камінчиків» серед інших єпархіальних органів і структур, які творять «мозаїку» Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Звичайно, годилося б, щоб ця книга зʼявилась до якогось семінарійного ювілею. Так і є, бо 2023 рік – 20-та річниця її реорганізації з Богословського факультету Єпархіального Катехитичного інституту Пресвятої Трійці у Духовну семінарію блаженних священномучеників Северина, Якима та Віталія. Придбати це та інші видання Дрогобицької духовної семінарії можна у ректораті (м. Дрогобич, вул. Д. Галицького, 2) або заповнивши форму за цим посиланням. Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|