... Відбувся цікавий вишкіл для семінаристів на тему "Виклики війни"
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Фотогалерея

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2023 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Відбувся цікавий вишкіл для семінаристів на тему "Виклики війни" PDF Друкувати Електронна адреса
Неділя, 17 грудня 2023 12:52

vidbuvsya tsikavyy vyshkil dlya seminarystiv na temu vyklyky viyny 202416 грудня 2023 р. Б. у Дрогобицькій семінарії відбувся вишкіл для духовенства на тему "Виклики війни (психологічні, богословські та душпастирські аспекти)". Організаторами та доповідачами були п. Марія Тракало, психологиня та керівниця Хабу ментального здоров'я "ДіяТи", п. Марія Ярема, асистентка кафедри богослов'я Українського Католицького Університету та доктор біоетики, та о. Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа та доктор морального богослов'я.

Спершу п. Марія Тракало виступила із презентацією теми "Депресія та Духовна криза. Підтримка та реінтеграція у складних обставинах", висвітлюючи, зокрема, причини депресії як поширеного явища серед українців в умовах війни, види депресії, її симптоми та стадії. Для гострих фаз цієї хвороби, за словами доповідачки, притаманною є суїцидальна поведінка людини, основні види та групи ризику якої згодом представила п. Марія. Останньою тематикою доповіді стали принципи супроводу сім'ї, в якій відбулася втрата, що, на жаль, є неуникненним та поширеним явищем під час війни.

Другою з лекторів виступила п. Марія Ярема із темою "Страждання – шлях до облагороднення або до знищення". За основу свого виступу п. Марія взяла пастирський лист св. Івана Павла ІІ "Salvifici doloris", яким папа висвітлює проблематику страждання людини у світлі християнського віровчення. Таким чином доповідачка визначила страждання притаманним тільки людині явищем як осмислення власного болю. Однак відповідальність за перебіг цього процесу та його наслідки відповідає сама людина. Саме так страждання ведуть або "до облагороднення або до знищення".

Останньою доповіддю вишколу о. Ігор Бойко представив присутнім тему "Самотурбота священника та пастирський супровід страждаючих". Доповідач, зокрема, поділився власним досвідом співпраці з людьми, потерпілими від теперішньої збройної агресії Росії проти України. "Ми підтримуємо ближніх необов'язково для вирішення їхньої проблеми, але обов'язково щоб проявити до них любов та близькість. Тому основна рекомендація при допомозі страждаючим – бути поруч з ними та пропонувати від себе те, що справді можемо дати і справді їм потрібно", – сказав о. Ігор.

На завершення зібрання о. Богдан Хом'як, префект ДДС, подякував гостям за відвідини та жертовну працю, побажав благодаті Божої у цій нелегкій справі та вручив пам'ятні подарунки.

Наші гості вже відвідували Дрогобицьку семінарію 3 грудня 2022 р. Б. Більше про це за посиланням: http://www.dds.edu.ua/ua/news/2781-u-seminariyi-vidbuvsya-vyshkil-vyklyky-viyny-2022-.html

Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
~ FACEBOOK: https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM: https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/
~ YOUTUBE: https://www.YOUTUBE.com/channel/dseminaria/
~ TWITTER: https://TWITTER.com/dds_ua