... Інтронізація нового Самбірсько-Дрогобицького єпископа [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Нові матеріали

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2011 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 25
26 27 28 29 30 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Інтронізація нового Самбірсько-Дрогобицького єпископа [ФОТО] PDF Друкувати Електронна адреса
Субота, 24 грудня 2011 13:22

Блаженніший Святослав інтронізує преосвященного Ярослава24 грудня 2011 р.Б. було введено на престіл нового єпархіального єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії владики Ярослава (Приріза). З цієї нагоди у Катедральному соборі Пресвятої Трійці відбувся Літургійний Чин інтронізації та служилася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. В урочистостях взяли участь митрополити та єпископи УГКЦ з України, Польщі, Німеччини; Архиєпископ Мечислав Мокшицький, який очолює Львівську архідієцезію для вірних Римо-Католицької Церкви в Україні; більше 200 священиків УГКЦ, а також представники державної влади та місцевого самоврядування.

У спільній літургійній молитві присутні випрошували Божого благословення, миру та благодаті для служіння нового єпархіального єпископа на користь Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, Української Греко-Католицької Церкви та цілого українського народу.

 Перед початком Божественної літургії відбувся літургійний Чин інтронізації, під час якого було зачитано декрет про  призначення преосвященного владики Ярослава єпископом Самбірсько-Дрогобицьким. Потім Блаженніший Святослав посадив владику Ярослава на єпископський трон, молячись: "Через нашу смиренність благодать всесвятого Духа поставляє тебе єпархіальним єпископом Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, і я владою, даною мені Богом, за згодою Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви впроваджую тебе на престіл Самбірсько-Дрогобицької Єпархії і передаю тобі законну владу в усіх ділах духовних і дочасних, і повіряю тобі Христове стадо, яке ти маєш провадити за прикладом Господа нашого Ісуса Христа, який віддав свою душу за своїх овець, щоб ти в день суду міг здати звіт зі свого управління Христу Богові нашому". Після цього Глава УГКЦ вручив преосвященному Ярославу єпископський жезл. Під час проповіді на Божественній Літургії Блаженніший Святослав, відштовхуючись від Євангельського читання, пояснив суть звершеної події та сенс єпископського служіння на користь Церкви.  

Наприкінці Літургії Преосвященний Ярослав звернувся до присутніх з вітальним словом. Він подякував Главі і Синоду Єпископів УГКЦ за виявлену йому довіру стати Самбірсько-Дрогобицьким Єпископом. Владика Ярослав також подякував владиці Юліянові (Вороновському) який впродовж часу свого Архиєрейського служіння у Самбірсько – Дрогобицькій єпархії поєднав покоління вірних нашої Церкви в час переслідування та в час відновлення: "Дорогий Владико, благодаримо сьогодні Бога за Ваше життя і служіння, дозвольте від себе особисто та усіх вірних нашої єпархії – духовенства, монашества і мирян – виразити Вам слова нашої великої вдячності та глибокої поваги". Новий Самбірсько-Дрогобицький єпископ також звернувся з пастирським словом до вірних єпархії - духовенства, монашества та мирян.

При кінці богослужіння була зачитана патріарша грамота до владики Юліана (Вороновського), вислуженого єпископа Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. До нововведеного єпископа Ярослава зі словами вітання звернувся Блаженніший Святослав, а також Архиєпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський для вірних Римо-Католицької Церкви, побажавши йому успішного звершення душпастирського служіння у Самбірсько-Дрогобицької Єпархії.

Після закінчення Літургії владику Ярослава привітали представники вірних Самбірсько-Дрогобицької Єпархії - найстарший та наймолодший священики, ректор Дрогобицької Семінарії о. Мирон бендик, монашество, миряни, зокрема, молодь і діти. Кожен священик єпархії також привітав владику Ярослава.

Як повідомлялося 27 жовтня 2011 р. Б., Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) за згодою Постійного Синоду прийняв у преосвященного владики Юліана (Вороновського) зречення з душпастирського уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького УГКЦ у зв’язку з тим, що йому сповнилось 75 років. Його наступником на цьому уряді був проголошений єпископ-коад’ютор Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владика Ярослав (Приріз).

 Див. відеорепортаж за цим посиланням.

Див. фоторепортаж:

 

Біографічна довідка

Владика Ярослав (Приріз) - народився 30 березня 1963 р. в с. Ластівка на Львівщині, в сім'ї Миколая та Анни (з роду Федак). Після закінчення місцевої школи отримав середню технічну освіту. В 1980-82 рр. проходив військову службу. З 1983 р. працював на Дрогобицькому долотному заводі і одночасно навчався в підпільній духовній семінарії УГКЦ в місті Львові.

13 грудня 1987 отримав дияконські свячення в м. Львові на приватній квартирі з рук преосвященного владики Михаїла (Сабриги), а 4 грудня 1988 р. в м. Львові владикою Михаїлом (Сабригою) був висвячений на священика. Від 1989 р. за дорученням Митрополита Володимира (Стернюка) відроджує парафії УГКЦ в Старосамбірському районі Львівської області (Хирів, Тернава, П'ятниця, Поляна, Сливниця, Стар'ява, Сушиця, Лопушниця, Терло та інші). У 1990-91 роках душпастирював у м. Дрогобичі (храм Пресвятої Трійці).

У 1991 р. розпочав вищі богословські студії в Папському східному інституті в м. Римі. У 1992 р. вступив до Чину Отців Редемптористів. В 1996 р. здобув науковий ступінь ліценціата зі східних церковних наук.

У 1997 р. за дорученням настоятелів Чину Найсвятішого Ізбавителя організував Вищий духовний інститут ім. бл. свщмуч. Миколая Чарнецького в м. Львові, де став префектом студентів та викладачем східного богослов'я. У 1999 р. Генеральний уряд призначив його членом генерального секретаріату формації при Генеральній управі ЧНІ в Римі терміном на 6 років, а в 2005 році цей термін було продовжено. У 2001 р. був призначений ректором Вищого духовного інституту та ігуменом монастиря Святого Альфонса.

У червні 2005 р. призначений протосинкелом Самбірсько-Дрогобицької єпархії. 29 квітня 2006 р. отримав єпископські свячення з рук глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара) і співсвятителів преосвященних владик Михаїла (Сабриги) та Юліяна (Вороновського), і став єпископом-помічником, а з 21 квітня 2010 р. - коад'ютором (єпископом з правом наступництва) даної єпархії. 27 жовтня 2011 року оголошено, що владика Ярослав (Приріз) – новий єпархіальний єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.