... Молитва, як покута у Сповіді
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< березня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Молитва, як покута у Сповіді PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altЧасто в часі Сповіді священики дають за покуту відмовити визначене число відповідних молитов. А хіба молитва може бути покутою? Спочатку варто наголосити, що священики можуть давати за покуту не тільки відмовляти приписані молитви. Все залежить від ситуації. Автор цих рядків особисто знає душпастирів, які за покуту дають прочитати відповідні уривки зі Святого Письма.

Однак, повернемося до самого запитання. Багато людей вважають покуту, яка дається при Сповіді покаранням. Насправді, і сама Сповідь, і задана на ній покута – є лікуванням. Тобто, завданням сповідника – є вилікувати людину від духовних недуг, подібно, як лікар лікує від недуг тілесних. А якщо так, то тоді молитва є цілком відповідними ліками.
Слід мати на увазі, що покута, яка дається в часі Сповіді служить для того, щоб людина усвідомлювала свій гріх, позбавлялася його наслідків і не поверталася до нього. Так, не у всіх це трапляється одразу. Іноді це може бути довгим і тривалим процесом. Подібно, як і в медицині: одні хвороби лікуються швидше, другі – повільніше. Але існує одна різниця, бо лікарі можуть мати випадки, які вони визнають безнадійними, а Святій Тайні Покаяння можна з Божою допомогою зцілити всі духовні недуги, треба тільки мати добру волю.
Варто додати, що і Сповідь, і приписана в часі неї покута не звільняють від того, чого вимагає звичайна справедливість. Наприклад, якщо хтось крав, то повинен повернути вкрадену річ чи гроші. Інша справа, що він не має обов’язку робити це явно. Може, наприклад, анонімно переслати поштою, або скористатися посередниками. Якщо хтось звів на ближнього фальшиве звинувачення, то повинен його відкликати, якщо пошкодив комусь на здоров’ю – то повинен по мірі можливості допомогти з лікуванням і т. д.
Якщо вже мова зайшла про Сповідь, то розглянемо ще декілька питань, які люди часто задають. Наприклад, якщо священик задав за покуту таку молитву, яку я не знаю, як тоді бути? Тоді потрібно одразу сповідникові сказати, що ви такої молитви не знаєте. А, якщо ви не сказали, то в наступній Сповіді пояснити, що ви не виконали покути з такої то причини. Ще одне: якщо покута накладена не на один день, а на кілька тижнів, то чи можна причащатися доки покута не виконана? Відповідаємо, - можна, хіба б сам сповідник застеріг інакше, або б була якась інша перешкода до прийняття Євхаристії.
На завершення хочеться сказати, що Таїнство Покаяння є чудовими ліками, тому варто з них користати, особливо в часі Великого посту.

Ігор БРИНДАК. Молитва, як покута у Сповіді // "З любов'ю у світ" №3 2017

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити