header-dds1
header-dds2
header-dds3

Фотогалерея

АРХІВ СТАТЕЙ

< лютого 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Проект "Оцифрована традиція"
Історія біблїйна Старого Завіта для українського народа
Часть ІІ
PDF Друкувати
Book cover Історія біблїйна Старого Завіта для українського народа
Категорія: Біблістика
Сторінок: 377
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1921
Посилання: Завантажити
Visits: 18063
Рейтинг:  / 1
ПоганоВідмінно 
Опис:

Другий том однієї з найвідоміших праць бібліста та історика УГКЦ о. Тита Теодосія Галущинського вийшов друком у Жовкві у 1921 р. у видавництві оо. василіян (перший том див. тут). Том охоплює історію спасіння від входження в обіцяну землю - до царя Соломона. Крім того о. Тит Галущинський аналізує поетичні книги (Псальми, Еклезіаст, Притчі, Пісня пісень). Цікавою особливістю є те, що свій аналіз псалмів автор будує на основі богослужінь добового кола.

Цей том вийшов зі значним запізненням (7 років) через військові лихоліття та інші труднощі. Автор пише, що його спонукав взятися за другий том успіх першого. Актуальність праці він пояснює таким чином: "Правдиною розрадою в тих часах народнього горя було вчитуватися і розважати історію Божого обявленя. Тут наглядно бачиться, що один Бог є паном і царем всїх народів та країв. В Його всемогучости лежить їхня доля і недоля. Тут видно як нераз терневою дорогою провадив Господь свій вибраний нарід, щоб виробити у нього енерґію і силу та довести до пізнаня, що одна тільки дорога веде до правдивої свободи і щастя, а то вірність для Божого закона. Нехай сеся книжка причиниться бодай в части до більшого релігійного освідомленя широких мас українського народу" (с.3-4).

Книга свідчить про рівень греко-католицької біблістики у І половині ХХ ст.

Опубліковано на сайті: Понеділок, 03 червня 2013 20:00

Коментарі 

 
0 #1 Олександра 15.08.2015 13:35
Добрий день,
я вам щиро дякую за можливість завантаження цієі книжки. Я маю іі оригінал, але від дуже старенький. Я дуже люблю іі перечитувати. Настільки доступно і легко описав Тит Галущинський Біблійну історію. Я давно шукала і інші його роботи і на вашій сторінці знайшла. Коли мені потрапила в руки ці книжка, я була глибоко вражена цим біблеістом і істориком.
Ще раз дякую від всього серця і вам і панові Титу Галущинському.

З повагою Олександра
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити