РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 20/07 Богдан МАЦЬКОВИЧ, «Пастирська опіка над особами з психічними розладами» (науковий керівник – о. ліц. Іван Гаваньо, рецензент - о. ліц. Євген Карпінець)
- 16/07 Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- 12/07 Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових студентів
- 08/07 Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
Найпопулярніше
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- Богдан МАЦЬКОВИЧ, «Пастирська опіка над особами з психічними розладами» (науковий керівник – о. ліц. Іван Гаваньо, рецензент - о. ліц. Євген Карпінець)
Семінаристи зустріли Великдень з парафіянами міст Здолбунів та Острог |
![]() |
![]() |
![]() |
Неділя, 04 травня 2025 12:00 | |||
Від Страсної середи до Світлого понеділка брати щиро і самовіддано служили спільнотам двох міст. Своїм співом, паламарським служінням, фізичною працею та духовною підтримкою вони допомагали в підготовці й проведенні святкувань Воскресіння Христового — свята, що є серцем нашої віри. Місії розпочалися у Страсну середу. Брати прибули до Здолбунова й одразу включилися в підготовку храму до Великодніх богослужінь. У Великий четвер вони молилися на Утрені Страстей, а після неї провели катехизацію для парафіян — щирі роздуми над стражданнями Спасителя. У Велику п’ятницю помолилися Вечірню з виставленням Плащаниці. Цього дня семінаристи допомагали вірянам глибше пережити Таємницю Хреста — через духовні розмови, пояснення символіки богослужіння, живу присутність і підтримку. Ранок Страсної суботи розпочався в Здолбунові Єрусалимською Утренею. Опісля брати долучилися до зміни обрусів і останніх приготувань храму до святкової ночі. По обіді взяли участь у благословенні великодніх кошиків, радіючи з парафіянами. У ніч Воскресіння Христового перше Пасхальне богослужіння відбулося в Острозі. А з самого ранку брати розділили молитовну радість з громадою Здолбунова, беручи активну участь у Літургії, славлячи Воскреслого Христа разом із усіма присутніми. Такі поїздки — невіддільна частина формації майбутніх священників. Це час, коли семінаристи можуть не лише застосовувати знання, здобуті в аудиторіях, але й навчатися бути добрими душпастирями — поруч із людьми, у тиші храму, в простих розмовах, у молитві. Місії братів семінаристів — це досвід живої Церкви, де віра проявляється в жестах служіння, відкритих серцях і радості, яка не минає. Для братів це — крок у дорозі покликання, а для вірян — ще одне свідчення, що Христос живе посеред свого люду, а Церква — завжди поруч. Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|