... Великодні місії у м.Кіровограді
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< травня 2012 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Великодні місії у м.Кіровограді PDF Друкувати Електронна адреса
Четвер, 03 травня 2012 16:56

 Цьогоріч брати Іван Дочемінський (ІІІ курс) та Тарас Жеплінський (ІІ курс) свої пасхальні свята провели у серці України – м. Кіровограді, де проводили свою місійну працю. Парох парохії Різдва Івана Хрестителя о. Іван Третяк приємно і з радістю зустрів семінаристів із Дрогобича.

Прибувши у Великий Четвер до Кіровограду, брати відразу ж взялись допомагати отцеві у його служінні. Допомога полягала у супроводженні співом усіх богослужінь квітної Тріоді та прислуговуванні при вівтарі. Першим богослужінням на теренах центральної України, у якому взяли участь брати Іван та Тарас, була Вечірня з Літургією Василія Великого. Її о. Іван відслужив у четвер зранку. Як відомо, цей день в УГКЦ є днем священства, з чим радо привітали свого пастиря парохіяни, особливо молодь, яка щиросердечно подякувала отцеві за його труд. Увечері була відслужена Утреня Господніх Страстей. Правда, не було можливості дотриматись гарної традиції – переодягання у 12 різних фелонів, коли читаються 12 страсних Євангелій.   Настала Велика П’ятниця. Про отця Івана можна сказати, що він є тим священиком, який ревно і з любов’ю виконує своє пастирське служіння. Тому розпочався цей новий день із богослужіння Царський Часів, після них слідувала Вечірня із виносом Плащаниці. Цілий день храм був відкритий, що дало можливість усім бажаючим прикластись до святої плащаниці, до чого так ревно закликав о. Іван.

 

На парохії Різдва Івана Хрестителя, єдиній парохії УГКЦ у м. Кіровограді, своє служіння несуть також 2 сестри-монахині. Вони і старались про красу Божого дому. Ввечері у п’ятницю служилася Єрусалимська Утреня.

У суботу за уставом отець відслужив Вечірню із Літургією Василія Великого. Устав о. Іван пильнує і не дозволяє собі ні в чому його порушувати. При кожній нагоді пастир катехизував, настановляв своїх духовних овець – парохіян, чим виявляв надзвичайно велику любов до них. Для семінаристів о. Іван Третяк послужив дуже гарним прикладом для наслідування у своєму священичому служінні. Починаючи від обіду Великої Суботи, отець розпочав свячення пасок. Для семінаристів великим сюрпризом стало те, що тривало воно аж до 11.00 год. недільного ранку з маленькою перервою у суботу ввечері. Наближався Празник празників. У храмі з’явились перші парохіяни з пасками, і на парохії Одесько-Кримського екзархату вперше залунали слова радості і надії: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував».

Ще до опівночі плащаниця була перенесена на престіл, і після цього розпочалась Воскресна Утреня, а після неї і урочиста Божественна Літургія, які сповістити парохіянам і прихожанам храму Різдва Івана Хрестителя радісну новину: «Христос воскрес!» У пасхальних богослужіннях взяли участь понад 1000 людей, а загалом було посвячено близько 500 кошиків із пасхальними стравами. Друга Літургія служилась зранку у неділю. На Пасху із о. Іваном співслужили і римо-католицькі священики о. Крістиян і Йосиф, які служать на римо-католицькій парохії м. Кіровограда. А ввечері була відслужена Воскресна Вечірня, участь у якій взяти настоятель парохії закликав усіх-усіх, хто приходив святити паски.

Кожен день Світлого тижня мав однаковий вигляд: зранку служилась Воскресна Утреня і Божественна Літургія, а увечері – Вечірня.

Додому семінаристи відправились із словами подяки о. Івану Третяку за теплий прийом на парохії та із переповненими радістю серцями від місійної праці на теренах центральної України. Брати висловлюють щиру подяку ректорату Дрогобицької Духовної Семінарії за можливість поїхати на місії і послужити Церкві та українському народу.