... Дрогобицький семінарист у м.Донецьку

< травня 2012 >

Дрогобицький семінарист у м.Донецьку PDF Друкувати Електронна адреса
П'ятниця, 04 травня 2012 09:47

Цьогорічні пасхальні місії брат Андрій Марчук провів у м. Донецьку при катедральному соборі Пресвятої Богородиці Донецько-Харківського екзархату. Сам собор будувався протягом 10 років. Незважаючи на тиск і різні проблеми з боку влади, все ж був побудований храм Божий. Настоятелем собору є митрофорний протоієрей о. Василь Пантелюк, який є канцлером Донецько- Харківського екзархату. Отець є відомою людиною не тільки на теренах східної України, але і за кордоном. Завдяки цій людині була вперше зареєстрована громада, яка ще тоді складалася з переселенців Західної України. Але завдяки благодатній опіці Пресвятої Богородиці, церковна спільнота поступово з кожним роком зростала і набиралася духовного досвіду від о. Василя.

Кожного дня в катедральному храмі служаться богослужіння. В неділю і свята служиться дві літургії. Переважно на другу літургію приходять батьки з маленькими дітьми, а також присутні діти різні за віком, які після Св. Літургії йдуть у Воскресну школу. Школою займаються сестри Служебниці та катехити. Брат Андрій з власного досвіду зазначає, що кожного дня на богослужіннях можна побачити різних людей, оскільки наш місіонер, навчаючись в Донецькій музичній академії ім. С. С. Прокоф’єва, відвідував цей храм. Приходять в храм різні люди за віком, якщо в минулому громада складалася в більшості з вірних, які є родом з Західної України, то сьогодні можна з впевненістю сказати, що переважає більшість жителів м. Донецька, а також є корінні росіяни. Багато вірних працює в благодійному фонді «Карітас». Фонд займається дітьми вулиці.

На даний час в м. Донецьку, священнослужителі і всі вірні готуються до приїзду нашого патріарха Святослава. Цього року виповнилося 10 років з дня створення Донецько-Харківського екзархату. За програмою святкування, візит Блаженнішого Патріарха Святослава до Донецько-Харківського екзархату триватиме один тиждень. В часі візиту планується зустріч з владою м. Донецька та єпископами УПЦ МП. Також Блаженніший відвідає парафії та монастирі, які знаходяться на території екзархату.

З цих цьогорічних місій брат Андрій отримав велику користь, тому дякує за фінансову допомогу ректорату семінарії, що надав можливість всім братам побувати на місійних територіях. Нехай всім вам Господь віддасть сторицею.