... Слово-2019

Слово-2019
Кров мучеників – насіння християн PDF Друкувати Електронна адреса

Іван Іваненко

krov muchenykiv nasinnya khrystyyan 2022Від часу свого постання Церква Христова покликана здійснювати місіонерську діяльність, яка в різні періоди історії супроводжувалась мученицькими подвигами, якими християни засвідчували свою віру. Саме через таке свідчення надихалося і наверталося чимало людей тієї чи іншої епохи.

«Керуйтеся правдою, і до вас потягнуться серця» (Ден Роем) PDF Друкувати Електронна адреса

Дмитро БІЛИЙ

keruytesya pravdoyu i do vas potyahnutʹsya sertsya den roem 2022«Детективні історії отця Бравна. Хрест із сапфірами», – назва книги Ґілберта К. Честертона, яка, безперечно, варта уваги, адже у цьому творі читач знайде багато євангельських уроків, які подаються автором через розмови героїв цих коротких детективних оповідань. Який же «меседж» міститься у цій книзі та що актуального може почерпнути для себе людина XXI століття із детективних пригод?

Джузеппе Москаті: що залишилося за кадром? PDF Друкувати Електронна адреса

п. Ігор Бриндак, викладач ДДС

dzhuzeppe moskati shcho zalyshylosya za kadrom 2022У цьому номері часопису ми розповімо про фільм італійського режисера Джакомо Кампіотті «Джузеппе Москаті: любов, яка зцілює». Оскільки ця стрічка розповідає про реальну історичну особу офіційно канонізованого Церквою святого, то мова піде і про ті моменти з життя подвижника, які на екрані висвітлені не були, але, напевно, будуть цікаві читачам. Перед тим, як писати цю статтю, автор цих рядків перечитував у «Youtube» відгуки глядачів на фільм. Як правило, вони були позитивні і навіть захоплюючі. Однак глядачів здивувало найбільше, що у кінці фільму вони дізналися, що головний герой існував насправді і по смерті був канонізований Церквою.

Климентій Шептицький – політик, який став монахом PDF Друкувати Електронна адреса

Святослав Радик

altМи всі добре знаємо знаменитий рід Шептицьких, який завдяки своїм представникам прославив наш народ у цілому світі. У ХХ ст. це, насамперед, Андрей Шептицький, який був митрополитом Української Греко-Католицької Церкви, та його рідний брат отець Климентій (світське ім'я Казимир). Якщо про митрополита Андрея знає майже кожен українець, то, на жаль, матеріалів про блаженного отця Климентія є дуже мало. Тепер, коли Церква є свобідною, ми маємо можливість по-новому відкрити для себе постаті славетних її діячів. Доброю нагодою для цього є 2019 р., коли ми в особливий спосіб відзначаємо пам’ять блаженного Климентія Шептицького.

«Моє життя змінила зустріч з монахами» PDF Друкувати Електронна адреса

Інтерв'ю з о. Юстином Бойком

altМісцями, де плекалося духовне життя з прадавніх часів, були монастирі. Монаше середовище подарувало Церкві тисячі святих подвижників і учителів, величезні книгозбірні, які описують неоціненний досвід близькості Бога… І до сьогодні монастирі є оселею осіб, які прагнуть всеціло пожертвувати себе Господу, відкинувши принади цього світу. Яким є сучасне монашество? З якими викликами воно сьогодні стикається? Хто такі монахи- студити? Про це, а також про відзначення Року блаженного Климентія Шептицького – славного представника українського монашества, ми поговорили з синкелом у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ, ієромонахом Студійського уставу Юстином Бойком.

«Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: хрестячи їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа» (Мт 28,19) PDF Друкувати Електронна адреса

Роман Крайчик

altХристиянське таїнство Священства встановлене Господом нашим Ісусом Христом. Наш Спаситель є Первосвящеником Нового Завіту. Христос не просто встановив нове християнське Таїнство, а увінчав старозавітне священство. Ми знаємо, що священиче служіння Старого Завіту найперше було пов’язане із жертвоприношенням. З Біблії дізнаємось про перші жертвоприношення синів Адама, згодом Ноя, Авраама, Ісаака, Якова, Мойсея. Після виходу ізраїльського народу з Єгипту священство стає притаманним лише для нащадків Аарона, брата Мойсея, хоча і весь ізраїльський народ, заключивши союз з Богом, стає «царством священиків, народом святим» (пор. Вих 19,6).

Клара і Франциск – що залишилося за кадром PDF Друкувати Електронна адреса

п. Ігор Бриндак, викладач ДДС

altІм’я Франциск сьогодні, як правило, асоціюється із папою римським Франциском. Але довший час воно пов’язувалося і з великим середньовічним аскетом і проповідником святим Франциском Асижзьким (1181–1226). Про цього подвижника знято кілька фільмів. Останній із них – це стрічка португальського режисера Фабріціо Кости «Клара і Франциск». Про неї і піде мова у цій публікації.

Катехит та його місія у житті Церкви PDF Друкувати Електронна адреса

Михайло Карпінець

altКатехит… Катехизація… Мабуть, ці слова у багатьох людей асоціюються із малими дітьми, котрі відвідують парафіяльну недільну катехитичну школу для того, щоб приготуватися вперше приступити до таїнства Покаяння і урочистого Причастя. Однак чи справді мета і функції катехита зводяться лише до цього? Чи, можливо, ми применшуємо роль катехита і недооцінюємо його важливості? Дізнатись про це і зламати деякі стереотипи про цю важливу постать пропонуємо у цій статті.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>