header-dds1
header-dds2
header-dds3
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< січня 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
           
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Літня практика семінариста PDF Друкувати Електронна адреса

Андрій МЕЛЕШКО

Літо, канікули, відпочинок – пора, на яку чекає кожен, втомлений від навчання, питомець семінарії. Однак поряд з відпочинком буття семінаристом передбачає певну працю чи служіння для Церкви, якій майбутні священики вже відтепер присвячують своє життя.

Слід наголосити, що влітку семінарист не перевтілюється в світську особу, але далі залишається семінаристом. Тому як тільки він прибуває додому на канікули - відразу зобов’язаний повідомити отця-пароха про свій приїзд. А той, у свою чергу, пропонує брату різного роду діяльність при храмі, зокрема: догляд за храмом, катехизацію молоді, дяківське служіння, проведення дитячих та молодіжних таборів тощо.

Крім практики на парафії, ректорат пропонує семінаристам різноманітну духовну чи фізичну працю, розподіл якої відбувається в останній день перебування братів у семінарії. Розподіл відбувається таким чином, щоб кожен брат мав можливість попрацювати фізично, але також розвивав свої навики праці з людьми, зокрема в таборах, сарептах, прощах.

Практика в семінарії включає працю й у семінарійному господарстві, догляд та підготовку семінарійного дому до нового навчального року тощо.

На прощах брати допомагають отцям на богослужіннях, працюють в групах, супроводжують прощі своїм співом, виконують різне доручення отців.

Дуже цікавим елементом літньої практики є тижневе перебування в монастирі, а саме в Святоуспенській Унівській Лаврі. Щоліта брати мають можливість пожити в монастирі, помолитись, духовно збагатитися, а також допомогти унівській братії: під послухом отця ігумена виконують семінаристи різну працю.
Семінаристи четвертого курсу разом зі студентами інших семінарій УГКЦ влітку мають обов’язковий курс про монашество, який організовує Комісія у справах монашества. Впродовж цього курсу браття, проживаючи в монастирі, мають змогу прослухати лекції про богослов’я богопосвяченого життя та ознайомитися з особливостями різних чинів, згромаджень і монастирів УГКЦ. Для семінаристів п’ятого курсу всіх семінарій Пасторально-Міграційний Відділ патріаршої Курії УГКЦ організовує тижневий місійний курс, на якому браття пізнають потреби і виклики сучасного світу, на які намагається відповісти УГКЦ.

Ще одна невід’ємна частина літніх вакацій семінаристів – відпочинкові табори та сарепти для дітей, молоді. Брати на сарептах проводять на різні теми катехизи, ігри, моляться з молоддю, допомагають їй виконувати різні завдання, доглядають за порядком на таборі.

Після завершення літа семінарист обов’язково має подати в ректорат рекомендацію від отця пароха про проведення літніх канікул.

Андрій МЕЛЕШКО. Літня практика семінариста//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.42