header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2018-2024
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< січня 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Мистецька діяльність PDF Друкувати Електронна адреса

Микола МИСІВ

Актовий зал семінарії – важливе середовище у вихованні семінариста. Він пристосований, перш за все, для проведення конференцій, вирішення загальносемінарійних питань. Попри його пряме призначення, у актовому залі від заснування семінарії проводились різні культурні заходи - традиційні вечори гумору, пам’яті, різноманітні святкування… Тут також проходять реколекційні науки. Крім того в цьому приміщенні ми вибираємо семінарійну управу (декана семінарії) і Братства (голову, заступника, секретаря, скарбника). Ось найважливіші ініціативи, які провадяться у Дрогобицькій семінарії.

Козацькі забави, які на початку ХХІ століття були мало відомими на Україні, зацікавили семінаристів і вони взялися за їх проведення та популяризацію. Так з’явилась традиція проводити це свято щорічно; доручили організовувати це дійство другому курсу.

Свято св. Миколая Мирлікійського завжди пов’язане із подарунками, адже до семінаристів також приходить Святий Миколай, тому вони почали влаштовувати для нього різні сценки, вистави. Традиційно у семінарії це - свято гумору, оскільки на сцені ми показуємо наших викладачів, звісно ж, - у кумедних образах. Організаторами цього вечора є третьокурсники. На «Андріївських вечорницях», які також є святом гумору, брати- четвертокурсники жартують вже не над викладачами і настоятелями, а над семінаристами.

Коли було засноване Братство «Введення в храм пресвятої Богородиці», з’явився також і празник Братства. З ним пов'язаний концерт і трапеза для братчиків та гостей із різних семінарій.

Семінарія – це наша Alma Mater, але ми сумуємо і не забуваємо про рідних матерів, тому в травні у семінарії величним концертом та молитвою відзначають День матері.

Також відбуваються різноманітні концерти і вечори, приурочені іншим святам або особам. Так останніми роками у нас відбулися Вечори пам’яті владики Юліана (Вороновського), отця Ісидора Дольницького, Святих і Методія, а також Шевченківські дні. Часто до нас навідуються відомі та цікаві особи, яких ми також приймаємо у актовому залі.

Микола МИСІВ. Мистецька діяльність//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.49