... Мирянські спільноти в УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2022-2028 
навчальні роки

Фотогалерея

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< липня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Мирянські спільноти в УГКЦ PDF Друкувати Електронна адреса

altМирянські спільноти – це групи вірних, що згуртовані певною харизмою та під опікою духівника провадять молитву, зростають у вірі, Таїнствах Церкви і Божому Слові; разом вчаться служити ближньому та Церкві. Кожна мирянська спільнота дає можливість вірним ставати ближчими до Бога і один до одного. Кожна спільнота має євангелізаційне покликання, тобто свідчить про присутність Христа у нашому житті.

Це – школа християнського життя, щоб у кожного вірного пробудилось бажання ділитися своєю вірою, служити людям та бути апостолом у проповіді Божої любові. У цій статті йтиме мова саме про спільноти, які найактивніше виконують свою християнську місію.

«Матері в молитві»

Рух «Матері в молитві» – це групи матерів, сформовані в єпархіальні спільноти, які систематично збираються для спільної молитви. Спільнота діє з благословення Патріарха та єпископів Української Греко-Католицької Церкви.
Критеріями дії спільноти є простота і віддання себе волі Отця через радісне підпорядкування Йому. Основа сили руху «Матері в молитві» – це щоденна молитва заступництва і підтримки її членкинь.

Для досягнення цієї цілі кожен член спільноти бере на себе зобов’язання перед спільнотою:
• щоденно молитися за спільноту;
• надавати спільноті практичну допомогу відповідно до своїх можливостей і того, до чого покликав його Господь;
• брати участь у спільних зустрічах для молитви і дружнього спілкування.

«Українська молодь – Христові»

У 1932-1933 роках на Галичині з ініціативи митрополита Андрея Шептицького провели визначну молодіжну християнську акцію на честь святкування 1900-ої річниці від Розп’яття, Смерті та славного Воскресіння Ісуса Христа. Вінцем проведеної акції став чисельний з’їзд молоді «Українська молодь – Христові» до Львова зі всіх куточків країни. Подія відбулася 6 травня 1993 року.

УМХ – це всеукраїнська християнська спільнота, метою якої є об’єднання молоді для піднесення християнської моралі, пропагування християнського способу життя та постійної готовності працювати для добра Церкви та українського народу. Завданнями УМХ є: допомога молодим людям у прийнятті християнських цінностей та вдосконаленні у духовному житті; відродження давніх народних традицій і християнських дійств; поширення серед молоді досягнень християнства у галузі науки та культури; виховання у молоді любові і поваги до власної історії та цінностей українського народу.

Основними напрямками праці організації УМХ є сарепти, духовні бесіди, спільні Літургії, реколекції, прощі, з’їзди, табори, творчі вечори, харитативна діяльність.

«Апостольство молитви»

«Апостольство молитви» було засноване у 1844 році студентами єзуїтської колегії у місті Вальц, що в південній Франції. На сьогодні до товариства належить понад 50 мільйонів членів у ста країнах світу. В Україні товариством «Апостольство молитви» опікуються оо. Василіяни, які розпочали таку діяльність ще у 80-х роках ХІХ століття.
Очільник та генеральний директор товариства перебуває у Римі. На кожен місяць для українських членів організації у часописі «Місіонер» друкують молитовні намірення та оголошення.
Головна мета діяльності товариства:

• заохочення людей до духовного й апостольського життя та посильного служіння потребам Церкви на місцях;
• вшанування Найсвятішого Серця Христового та Пресвятої Євхаристії;
• вшанування Пресвятої Богородиці, практика щоденної молитви на вервиці;
• регулярне вшанування перших п’ятниць кожного місяця участю у Святій Літургії, святих таїнствах Сповіді та Причастя;
• особливе святкування літургійних свят Пресвятого Серця Ісусового, Непорочного Серця Марії та свята Христа Царя;
• поглиблення знань про нашу католицьку християнську спадщину шляхом організації молитовних, біблійних, апостольських зустрічей.

Рух «За життя»

Головним прагненням цього руху є захист життя людини від моменту зачаття і до природної смерті. Тому організація бореться за визнання права захисту життя ще від його зачаття на державному рівні. Спільнота інформує суспільство про аборт та його непоправну шкоду, про контрацепцію, однак ще важливішою справою цього руху є молитва за тих матерів, які вирішили позбутися своїх ще не народжених дітей.

Крім того, організація має ще ширше поле діяльності, а саме :
• поширення та популяризація християнських цінностей серед дітей, юнацтва та дорослих осіб;
• виступи проти абортів, евтаназії та інших негативних проявів, що суперечать християнській моралі;
• об’єднання фахівців у галузі медицини, богослов’я, права, журналістики, педагогіки, залучення широких верств населення, перш за все молоді, для пропаганди та ведення морально-здорового способу життя;
• підтримка жінок у складних життєвих обставинах;
• опіка над дітьми, залишеними без батьківського догляду;
• проведення курсів підготовки до пологів;
• праця з онкохворими.

«Архибратство Божої Матері Неустанної Помочі»
Засноване оо. редемптористами у першій половині ХХ століття на Галичині в 1927 році у день празника Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії в місті Станіславові. Особливістю братства є особливе пошанування Пречистої Діви Марії та її чудотворного образу Божої Матері Неустанної Помочі. Зокрема у братстві практикують часте приймання святих таїнств Сповіді та Євхаристії, щоденну молитву до Пресвятої Богородиці та належне християнське життя.

Папа Пій ХІ підтвердив статут братства, надавши йому статус архибратства, та уділив кілька відпустів впродовж літургійного церковного року. Члени архибратства вшановують ікону Пречистої Діви Неустанної Помочі у своїх храмах, зобов’язані приступати хоч раз на місяць до Святого Причастя та поширювати культ вшанування Богородиці серед народу.
«Рух чистих сердець»

Рух чистих сердець – це молодіжний християнський рух, метою якого є пропагування життя в дошлюбній чистоті та справжній любові, яка походить від Христа. Більшість членів спільноти – це молоді люди, які беруть на себе зобов’язання утримуватися від статевих стосунків до прийняття таїнства Подружжя. Рух був заснований в 1993 році у Сполучених Штатах Америки в місті Нешвілі (штат Теннессі) під назвою «True Love Waits» («Правдива любов чекає»). А у 1999 році понад двісті тисяч молодих осіб перед Білим Домом у Вашингтоні склали декларацію, що зобов’язуються зберігати цнотливість до подружжя .
Молоді люди складають присягу стриманості і на пам'ять про цю подію одягають срібні «обручки чистоти» (деколи з надписом «Блаженні чисті серцем»). «Озброєні» у такий спосіб юнаки й дівчата, подібно до воїнів, готові до боротьби зі спокусами й усякою нечистотою .

Тарас ЖУК, Мирянські спільноти в УГКЦ // СЛОВО №1 (2019)