РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 20/07 Богдан МАЦЬКОВИЧ, «Пастирська опіка над особами з психічними розладами» (науковий керівник – о. ліц. Іван Гаваньо, рецензент - о. ліц. Євген Карпінець)
- 16/07 Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- 12/07 Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових студентів
- 08/07 Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
Найпопулярніше
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- Богдан МАЦЬКОВИЧ, «Пастирська опіка над особами з психічними розладами» (науковий керівник – о. ліц. Іван Гаваньо, рецензент - о. ліц. Євген Карпінець)
Особливі молитовні випадки |
![]() |
![]() |
![]() |
Євген Карпінець У семінарії усе починається з молитви: день, трапеза, заняття... Адже молитва – основа життя кожної людини, не мовлячи вже про семінариста. Семінаристи щоденно моляться богослужіннями Часів і Вечірні, переплітаючи з молитвою своє навчання, працю та відпочинок. Крім приватної молитви та щоденних богослужіньДрогобицька духовнасемінарія має особливі молитовні нагоди. Навчальний рік розпочинається архиєрейською Літургією, на якій молимось за здоров’я всіх братів-семінаристів і просимо благословення на новий навчальний рік, щоб він був плідним. Опісля відбувається знаменна подія для студентів ІІ-го курсу – освячення підрясників та урочисте облачення в них. У дні бдінних святих у семінарії служиться Велика Вечірня з Литією, під час якої священик виголошує литійні прошення: за охорону від нещасть, за церковну владу, за місто, в якому живемо, і храм, в якому молимося, прохаючи заступництва у Господа, Пресвятої Богородиці та святих. Після закінчення литійних стихир ієрей благословляє пшеницю, хліб і вино, олію. У вихідні дні розклад богослужінь дещо відмінний від буднів. У суботу зранку брати моляться Утреню, І-й час та Божественну Літургію. Увечері цього ж дня у семінарійній каплиці служиться Всенічне – Велика Вечірня та Утреня. Щонеділі семінарійна братія присутня у катедральному храмі Пресвятої Трійці на Божественній Літургії, яку,зазвичай,очолює преосвященний владика. У недільні вечори семінаристи моляться Ісусову молитву, а по її завершенні духівник проповідує, даючи корисні духовні поради. Особливо насичений молитвами та богослужіннями є період Великого Посту. У перші чотири дні 1-го тижня та у середу 5-го тижня Посту служиться Великий покаянний канон Св. Андрея Критського, глибокі молитовні тексти якого переплітаються з поклонами. У Хрестопоклонну Неділю семінарійна спільнота разом із вірними проходить Хресну Дорогу вулицями міста Дрогобича, традиційно супроводжуючи цю молитву своїм співом, а брати VI-го курсу несуть хрест. Важливим періодом у житті семінаристів є реколекції – час поглибленої молитви та роздумів над своїм покликанням. У семінарії вони традиційно проходять двічі на рік: на початку навчального року, у вересні та під час Великого Посту. Місяць травень присвячений Пресвятій Богородиці. Тоді у каплиці нашої семінарії служиться молебень до Пресвятої Богородиці, після якого семінаристи IV курсу проповідують. У цей місяць відбувається щорічна проща до Грушева, у якій бере участь велика кількість людей не лише із Дрогобича, але й з інших міст та сіл, а також семінаристи,для яких ця духовна мандрівка вже стала доброю традицією. Семінарія – духовний навчальний заклад, який формує і виховує дух юнаків, що покликані до священства. Господь кличе їх до досконалості словами добре відомого їм псалма, який братія молиться щоденно: «хто ходить шляхом досконалих, той буде мені служити». Євген КАРПІНЕЦЬ Особливі молитовні випадки//СЛОВО № 2 (66) 2016, с. 16
|